Алкоголізм передається у спадок?

Це питання хвилює багатьох. Ви можете бути абсолютно байдужими до спиртного, але бачите, що партнер має схильність до алкоголізму. Виникає питання: що ж чекає на ваших дітей? А може, ваші батьки зловживали алкоголем, і тепер ви думаєте про своє сьогодення та майбутнє? Розбираємось разом!

Думки вчених з цього питання відрізняються. У 2019 році російські вчені зазначали, що на розвиток алкогольної залежності впливають різні гени, які часом мають слабкий ефект і багато залежить від умов. На цьому наголошували фахівці Інституту загальної генетики РАН. За їхніми словами, якщо людині дістався не найкращий набір генів, але він зростав у благополучній сім'ї, де були здорові цінності, взаємоповага та любов, кожен підтримував один одного, то гени «спатимуть». Але неблагополучне середовище змушує ці гени проявити себе. Що під цим мається на увазі: відсутність емоційного контакту та порозуміння між членами сім'ї, шкідливі звички, нездорова психологічна атмосфера у відносинах, фінансові труднощі, які не дозволяють покращити якість життя.

Британські вчені на початку 2020 року заявили, що в нашому організмі може бути ген, який впливає на ферменти, що контролюють засвоюваність алкоголю.
Алкоголізм передається у спадок?
Слухаючи вчених, необхідно розуміти, що наявність «гена алкоголізму» зовсім не означає, що людина приречена на неблагополучне і залежне від спиртних напоїв життя. Важливу роль відіграє те, в яких умовах зростала людина і яке у нього оточення у зрілому віці. Іноді люди, генетично схильні до алкоголізму, живуть цілком благополучно, не страждаючи від цієї згубної звички.

Тому заяви про те, що людина стала алкоголіком, тому що «така її фізіологія і нічого вдіяти з цим не можна, чинити опір марно» – це прагнення знайти виправдання.

У питанні способу життя велику роль відіграє сила волі, особистий вибір та цілі, яких кожен з нас хоче досягти.

Як можна підтримати себе морально?

  1. Хваліть себе. Навіть найменший крок уперед – це досягнення. Слідкуйте за своїми успіхами та подумайте, чим себе нагородити за кожен крок до одужання.
  2. Пам'ятайте свій шлях і вже виконану роботу. Не випускайте з уваги ціль – подолати залежність. Розуміння того, скільки зусиль було докладено на кожному етапі, дає усвідомлення їхньої цінності. Поступово саморуйнування замінюватиметься творенням з вашого боку.
  3. Ведіть щоденник або блог, куди зафіксуєте свої емоції, відчуття, факти. Ведення щоденника виконує кілька функцій: це робота над аналізом свого внутрішнього світу, і спосіб тренувати письмову мова. Перетворення думок у текст дозволяє тренувати інтелектуальну діяльність.
  4. Зверніться за підтримкою до близьких або професіоналів (психологів).
  5. Почніть практикувати медитативні або духовні вправи, так ви зможете краще контролювати свій розум і тіло.
Консультация врача психиатра-нарколога

БЕЗКОШТОВНО

Консультація лікаря психіатра-нарколога за телефоном 100% безкоштовна
Легкий вывод из запоя

ЛЕГКО

Все, що Вам потрібно зробити – зателефонувати чи приїхати до нас!
Анонимный вывод из запоя

КОНФИДЕНЦИАЛЬНО

Мы не передаем Ваши данные третьим лицам

БЕЗ ПАНІКИ. ЦЕ НЕ ВАША ПРОВИНА

Алкоголізм чи наркоманія – це страшні захворювання, але з ними реально впоратися. Вам допоможе лікування та цілий комплекс інших заходів. Повний курс поверне вас до життя. Залишилось лише набрати номер телефону нашої клініки.


Зробіть перший крок! Зателефонуйте нам!
Наша місія - докладати всіх зусиль задля порятунку людського життя, досягати максимально можливих результатів у процесі лікування та виправдовувати довіру кожного, хто до нас звернувся.
Image
Виведення із запою
Кодування
Контакти
Цілодобово:
+38(099)557-30-44
+38(097)557-30-44
E-mail
mc.detox.ua@gmail.com
2021-24 © simeon.net.ua.
запой - помощь

www.simeon.net.ua

+38(099)557-30-44
+38(097)557-30-44

mc.detox.ua@gmail.com